середа, 27 жовтня 2010 р.

Анна Братасюк


Знайомтесь - Анна Братасюк, майстриня з Кривого Рогу. Аня - одна з перших покупців "Чарівної скрині", тож має неабиякий досвід валяння. Захопившись виробами з вовни, Анна не полишила свого попереднього захоплення - в'язання, її роботи, в яких майстриня вдало комбінує обидві улюблені техніки, незабаром буде опубліковано у "Журналі мод", який ще за радянських часів відрізнявся надзвичайно прискіпливим відбором моделей для власних публікацій.

Вже кілька місяців мене не полишало бажання знайти тестера для нових матеріалів з асортименту "Чарівної скрині". Ми багато спілкувалися з Анною дистанційно і, нарешті, цього року, коли з"явилася нагода познайомитись, я зрозуміла, що нарешті мені пощастило. Анна - творча особистість, сповнена ідей та ентузіазму. Тривалий час виготовляючи речі своїми руками на замовлення,  з пів-слова розуміє потребу замовника та враховує всі його побажання, навіть невисловлені. Сподіваюсь, її звіти про нові матеріали стануть у пригоді всім покупцям "Скрині", адже вони будуть не лише регулярно публікуватися в цьому блозі, але й
надходити до нашого складу для допомоги всім відвідувачам обрати матеріали саме з тими властивостями, які потрібні для втілення конкретного задуму.

Анна має за плечима неабиякий педагогічний досвід та вміє структуровано подавати матеріал, що підвладно не кожній творчій особистості :). Ми запланували проведення майстер-класу з Анною, де вона поділиться накопиченим досвідом та секретами з усіма бажаючими.
Наближається зима, тож для демонстрації технік нуно-войлоку та ламінації ми обрали тему створення туніки чи сарафану, а для того, щоб всі встигли максимально доробити її,
пропонуємо Вам порадувати Ваших донечок, племінниць та хрещених, створивши для них теплий та модний одяг.


Отже, оголошується попередній запис в групи на МК Анни Братасюк з нуно-войлоку та ламінації вовни на прикладі створення дитячої туніки чи сарафану. Попередні дати проведення МК - 15-21 листопада 2010 р.

В програмі МК:

- огляд видів вовни, що використовуються при створенні одягу;
- види тканин, що можуть бути застосовані для нуно-войлоку;
- матеріали для ламінування;
- збільшення звичайної викройки виробу з урахуванням подальшої садки під час валяння;
- розрахунок матеріалів для роботи.

На цьому МК Ви навчитеся:

- правильно розкладати вовну;
- виконувати ламінування з використанням різноманітних матеріалів;
- створювати кишені на валяних виробах;
- акуратно оформляти пройми, горловину та лінію низу без швів.

Потрібно зауважити, що основна мета та тема МК - валяння та робота з вовною, тож всі учасники мають підготувати викройку вподобаного виробу або мати такий виріб з собою на МК для її побудови.
Тривалість МК - близько 7 годин з перервою на чай/каву та легку трапезу.
Вартість участі у МК - 600 грн., у вартість включено матеріали для валяння, окрім відрізу натурального шифону для лицьового боку туніки/сарафану (розмір - 3 довжини готового виробу). Перелік решти витратних матеріалів, що знадобляться для роботи та точні дати проведення МК - в розсилці всім зареєстрованим учасникам після формування груп.

Дещо про вовну. Частина перша. Класика.

Відвідавши МК Ірини Бьоджесс, я здивувалася тому, наскільки цікавою для учасників виявилася інформація про породи та види вовни. Я звикла з усіх питань, що виникають в мене "ґуґлити" англомовні сайти, але оскільки не всі валяльщиці читають англійську, пропоную Вашій увазі  серію статей про породи овець та властивості їх вовни, а також про основні види інших волокон тваринного походження. Всі статті  про види вовни я помічатиму тегами "види вовни" та "теорія", аби їх легше було шукати серед постів на інші теми.

Отже, почнемо з класики.
  • Меринос

















Ця порода та її похідні - основа виробництва тонкої вовни у Південній півкулі. Вважається, що виникла ця порода на теренах Іспанії. Вона добре розмножується в кліматичних умовах Австралії, Південної Африки та деяких частинах Нової Зеландії. Автралійські мериноси - кістяк поголів"я Австралії, найбільшої країни-виробника вовни, ця порода - єдина, що розводиться виключно заради вовняної сировини.
Вівці мериносової породи мають вовну з товщиною волокна від супертонкої, 12-13 мкм, до грубої, 25-26 мкм, найтоншу вовну дають Австралійські мериноси. Більшість мериносової вовни має товщину 20-23 мкм, довжина пасма варіюється від 30 до 90 мм.
Овець цієї породи можна зустріти в багатьох країнах світу, причому якість вовни може відрізнятися дуже суттєво, залежно від умов утримання тварин та догляду.

  • Корідейл

















Це новозеландська порода, одержана схрещуванням порід - мериносів з Лінкольном та Лестером з метою одержання нових овець з міцною, довгою вовною типу кросбред (тобто, з товщиною волокон до 33 мкм). Наразі ця порода розводиться в багатьох країнах, в тому числі - в Австралії та Америці. Вівці породи корідейл дають міцну, яскраву білу вовну з хорошим завитком, пухку та рівномірну. Вовна корідейлу має товщину волокна близько 25-30 мкм з довжиною від 80 до 120 мм.

  •  Венслідейл


















Це - Британська порода, що класифікується як порода з догою вовною та яскравим блиском. Її розводять переважно в північній частині країни. Це безрога порода овець з "синьою" мордою. Вона має надзвичайно довгу та хвилясту вовну, яку часто використовують у суміші з більш тонкою та короткою для виробництва міцної пряжі. Волокна Венслідейлу мають товщину близько 40-50 мкм та довжину від 200 до 300 мм.

вівторок, 26 жовтня 2010 р.

МК Діани Нагорної з валяння сумки FashionKotomka






















Оголошується попередній запис у групи на дводенний МК чудової майстрині з Харкова - Діани Нагорної з валяння сумки "FashionKotomka". Тривалість МК - 12-14 годин (2 дні по 6-7 годин з коротенькою перервою).
Попередні дати провеення  МК - 22-30 листопада 2010 р. Остаточні дати МК буде зафіксовано після формування груп.

У програмі МК:

Теоретична частина:

1. Способи та важливість правильної розкладки вовни.
2. Моделлювання конструкції майбутнього виробу, робота над формою.
3. Обговорення варіантів декору.

Практична частина.

1. Розкладка сумки. Валяння. Сушка.
2. Збирання сумки - зшивання, закріплення ручки, вшивання підкладки (за бажанням), встановлення ніжок та денця.

Вартість навчання - 750 грн. (2 дні). Вартість матеріалів (вовна, шкіряна ручка, ніжки, денце, підкладка), окрім шифону, включено у вартість МК. Учасникам потрібно буде принести з собою відріз натурального шифону (шовку, крепдешину) 1м х 1м та витратні матеріали (подробиці - в розсилці всім зареєстрованим учасникам).

Для запису на МК надішліть листа на адресу Чарівної скрині з ПІБ, контактним телефоном та містом постійного проживання.