вівторок, 25 жовтня 2011 р.

Продам интернет-магазин. Недорого :)















Иногда в жизни случается так, что нам приходится расставаться с дорогими сердцу людьми, вещами, местами. И как бы ни было тяжело, глубоко внутри мы понимаем, что за всем этим стоит что-то большее, чем просто стечение обстоятельств.
Интернет-магазин  для меня с самого начала был не работой и не хобби, а по-настоящему любимым ребенком, которого долго-долго вынашиваешь, рожаешь  в поте лица, а потом обожаешь - балуешь, позволяешь садиться тебе на голову и по которому скучаешь во время кратких разлук. Но, увы, ветер  моей жизни подул в другую сторону и, возможно, нам с семьей доведется покинуть любимый город. Поэтому хорошая новость для всех, кто мечтал обзавестись собственным бизнесом - "Чарівна скриня" продается! Поверьте, начать с нуля гораздо сложнее, чем с 5-летней историей и хорошей репутацией. Если есть вопросы и дельные предложения,- пишите (только не в комментарии, а письмом, пожалуйста). Время пока не поджимает, поэтому отдам только в хорошие руки :) Если же достойного покупателя в обозримом будущем не найдется, ждите грандиозную распродажу материалов до окончания складских запасов, а также полную распродажу складского оборудования и мастерской!

пʼятниця, 7 жовтня 2011 р.

"Вы полагаете, все это будет носиться? - Я полагаю, что все это следует ... ВАЛЯТЬ!"























Только ленивый еще не прокомментировал показ первой коллекции одежды и аксессуаров Дианой Нагорной и Юлии Швинди в Москве на выставке "Формула рукоделия" (фотоотчет от Самодивки - тут).
Поздравляем Диану и Юлю с почином! Любых хвалебных слов будет мало для этих хрупких и необычайно трудолюбивых девушек. Нет смысла обсуждать стиль одежды - на вкус и цвет "все фломастеры разные" :) А вот качество исполнения и подача  - это "конек" Дианы, изюминка каждой ее работы. Это не музейный хэндмейд, судьба которого, пусть и достойна - вдохновлять на новые подвиги, но который совершенно не пригоден для ежедневного употребления, а предметы гардероба современной женщины, которые будут не только  любимыми, но и вполне функциональными. Можно быть спокойной, что платье "не кусается", что это - платье, а не тряпочка "ура, у меня привалялось!", сапоги не разваливаются, а сумку можно носить ежедневно и не переживать по поводу ее стойкости и надежности, потому что все сделано красиво, честно, качественно и профессионально. Нет сомнений, что работ такого уровня сегодня в мире (!!!) не найти. Так что Диану можно смело назвать лицом украинского валяния, нашей, так сказать, визитной карточкой, наравне с братьями Кличко, Андреем Шевченко и Ниной Матвиенко.
Но вот чего я не могу понять никак... Почему в России на МК - очередь на месяцы вперед, а у нас - уже второй раз - сплошной недобор и большая вероятность отмены занятий из-за ненабора групп... Девочки-валяльщицы, ау! Еще годик и о таких МК можно будет только мечтать. Или нет пророка в своем отечестве?....

вівторок, 12 липня 2011 р.

Цікаво знати. Революційно нове волокно OPTIM™

На МК Пем де Ґрут ми дізналися про нове волокно, що виготовляється зі звичайної мериносової вовни. В своєму блозі Пем розповідала про фарбування префелту з цієї вовни. Ось інформація з сайту виробника цього диво-волокна:

OPTIM™ - це технологія, завдяки якій вовна набуває властивостей шовку і використовується для створення надзвичайно тонких, м"яких та легких тканин. Волокна звичайної вовни витягують на спеціальному устаткуванні, внаслідок чого вони стають довшими і тоншими (до 14 мкм!), потім їх піддають хімічній обробці, аби закріпити набуті властивості. Після всіх маніпуляцій волокна стають дивовижно м"якими та блискучими. Дивно, що внаслідок застосування цієї технології волокна стають міцнішими за необроблені.
Зі слів Пем це волокно - не подарунок для валяння (адже дійсно подібне до шовку), тобто треба добряче повозитися з ним, аби зробити щось путнє, проте воно надзвичайне у ручному фарбуванні природними фарбниками.
Тканини з цього волокна відомі на ринку під промисловою назвою Аркана (Arcana™).

О пользе валяния :) Грузинская народная сказка.

Жара, 10-летний сын мается без книг (все прочитал, что взяли с собой на отдых). Купила ему у старушки старых книг, в том числе - удивительную "Грузинские народные сказки. 100 сказок". Прекрасное  издание 1971 года. Сын зачитался, сегодня рассказал мне сказку, которую захотелось рассказать всем, в том числе и мужу. В современном прочтении можно заменить "царевич" на "программист" :))

Сказка о том, как девушка не пошла за царевича, пока он не научился ремеслу.

Жил один царь. У него был единственный сын. Состарился царь и решил женить сына.
А сын говорит:
-Дай мне обойти все царство, сам выберу себе невесту.
Отпустили его. Смотрит, ищет царевич - не найдет невесты. Только на окраине одной бедной деревни, в самой бедной избушке, увидел он девушку невиданной под солнцем красоты и полюбил ее. Просит ее царевич в жены, а она и говорит:
-А ты какое ремесло знаешь?
-Никакого не знаю, - говорит царевич.
-Не знаешь, а быть царевичем - это еще не ремесло,- скзала девушка. - Сегодня ты царь, а завтра нет, тогда чем семью корить будешь? Пойди научись какому-нибудь ремеслу, тогда выйду за тебя, а нет- так и не показывайся.
Загрустил царевич, не знает. какому ремеслу можно научится так скоро. Пришел к отцу, рассказал: так и так мое дело.
Вызвал отец всех ремесленников. Пришли ремесленники. Спрашивает царь столяра:
-Ты во сколько лет можешь научить царевича твоему ремеслу?
-В пять лет, - говорит столяр.
-Ух! В пять лет моя невеста выйдет замуж, не дождется, - говорит царевич, - на что мне тогда твое ремесло?
Кто предлагает обучить царевича ремеслу в два, кто в три, а кто и в четыре года. Наконец выступил один бурочник.
-Я тоже считаюсь ремесленником, дайте мне царевича, в сутки обучу его своему ремеслу.
Пошел за ним царевич и научился валять бурки. Женился потом на той красавице и зажил счастливо.
Вскоре царь умер. Стал наш царевич царствовать. Захотелось ему посмотреть свое царство: кто как живет, кто чему радуется и кто о чем горюет. Оделся бедно и пошел.
Зашел в один город  -там вкусно пахнет едой, так, лучше и быть не может! Подумал царевич: "Я столько трачу на поваров, а такой вкусной пищи не имею, зайду, посмотрю, что они готовят".
Зашел царь в один дом, а там пища из человечьего мяса.
Увидал царь погреб, спрашивает:
-А что у вас в том погребе?
Открыли эти басуромане погреб и бросили туда царя.
Там было еще три человека. Один сказал:
-Меня завтра заколют.
Другой сказал:
-Меня послезавтра.
-А меня послепослезавтра, - сказал третий. - Ты самый жирный, тебя в воскресенье заколют!
Испугался царь, да уж что делать?
Съели тех, и пришел его черед. Сказал царь:
-Я вам такую бурку сваляю, что две тысячи за нее дадут. Никто ее не купит, кроме жены царя.
Принесли ему шерсть. Такую прекрасную. затканную цветами бурку свалял царь, что глаз не оторвешь, а между цветов вывел:"В таком-то городе, в таком-то доме, в погребе томлюсь, не придете в два дня - съедят меня".
Взял один басурман бурку, взвалил на голову и понес. Принес царице, прочитала она, что там было написано, отдала за бурку две тысячи, отпустила. Собрала войско и пошла за тем басурманом вслед - выручать мужа. Окружила дом войском и говорит:
-Я войду вовнутрь, а вы, как услышите, что разбилась чаша, так и входите.
Вошла она, попросила поесть, дали ей чашу, ударила она чашей оземь и разбила ее. Бросилось все войско в погреб, поймали всех басурман и передушили. Царя освободили. Сказала жена:
-А ну, не знай ты ремесла, помогло бы тебе, что ты царь?.. Закололи бы тебя и съели.
Пошли муж с женой и зажили счастливо. После этого царь с царицей очень заботились о ремеслах.

субота, 28 травня 2011 р.

МК Наталії Гамоліної

Оголошується попередній запис на майстер-класи талановитої української майстрині  - Наталії Гамоліної.
Дати проведення МК - 3-5 червня 2011 року.
Докладніше з роботами Наташі Ви можете ознайомитись на сторінках її блогу тут.

3 червня 2011 року  - МК №1 "Тонкий войлок. Валяємо шарф" (одноденний).


Шарф. Автор - Наталія Гамоліна.

Заняття дуже інформативне та серйозне.
Для початківців та тих, хто має деякий досвід у валянні.

На МК Ви навчитеся:

- тонко розкладати вовну;
- оригінально оформляти низ виробу;
- створювати красиві кольорові переходи;
- привалювати шовк до виробу;
- декорувати вироби різними видами волокон, пряжею;
- виконувати красивий рівний край без ножиць;
- визначати якість зваляного виробу;
- теоретично або практично (за наявності часу) ознайомитись з техніками, що використовуються у валянні шарфів (ламінування, шиборі, "ажурні дірочки");

Тривалість МК - 8-9 годин (один день), вартість навчання - 825 грн.
Вартість матеріалів включено у вартість МК. Учасникам потрібно буде принести з собою витратні матеріали  та віброшліфмашинки (подробиці - в розсилці всім зареєстрованим учасникам). Кількість місць - 6.

Для запису на МК надішліть листа на адресу "Чарівної скрині" з ПІБ, контактним телефоном та містом постійного проживання, обов"язково вкажіть МК, в якому Ви бажаєте взяти участь.

4-5 червня 2011 р. - МК №2 "Валяємо сумку з клапаном" (дводенний).

Сумка з клапаном. Автор - Наталія Гамоліна.

Для початківців та тих, хто має деякий досвід у валянні.

На МК Ви навчитеся:

- обирати фасон майбутньої сумки;
- валяти на шаблоні;
- створювати цільноваляну кишеню з красивим краєм;
- виготовляти щільні ручки;
- привалювати ручки до сумки;
- декорувати готовий виріб (шовкові вставки, шиборі, об"ємні елементи)

Додому Ви заберете готову сумку та шаблон.

Тривалість МК - 12-14 годин (два дні), вартість навчання  - 1100 грн.
Вартість матеріалів та декору включено у вартість МК. Учасникам потрібно буде принести з собою витратні матеріали та віброшліфмашинки (подробиці - в розсилці всім зареєстрованим учасникам).
Кількість місць - 6.

Для запису на МК надішліть листа на адресу "Чарівної скрині" з ПІБ, контактним телефоном та містом постійного проживання, обов"язково вкажіть МК, в якому Ви бажаєте взяти участь.

МК №3 "Валяємо шапку" (одноденний, дата уточнюється).


Шапка. Автор- Наталія Гамоліна.

Для початківців та тих, хто має деякий досвід у валянні.

На МК Ви навчитеся:

- обирати фасон та декор шапки;
- будувати викройку, робити шаблон;
- тонко та правильно розкладати вовну;
- створювати красиві, плавні кольорові переходи, об"ємні елементи;
- привалювати на поверхню виробів шматочки шовку;
- привалювати декоративні волокна;
- валяти речі на шаблоні (без заломів);
- формувати шапочку (складки, відвороти);

Додому Ви заберете готову красиву шапочку та готовий шаблон.

Тривалість МК - 6-7 годин (один день), вартість навчання - 825 грн.
Вартість матеріалів включено у вартість МК. Учасникам потрібно буде принести з собою витратні матеріали та віброшліфмашинки (подробиці - в розсилці всім зареєстрованим учасникам).
Кількість місць - 8.

Для запису на МК надішліть листа на адресу "Чарівної скрині" з ПІБ, контактним телефоном та містом постійного проживання, обов"язково вкажіть МК, в якому Ви бажаєте взяти участь.

субота, 9 квітня 2011 р.

Рената Краус снова едет к нам!


Всех желающих посетить МК Ренаты Краус по шерстяной акварели (техника использования цветного кардочеса и других натуральных волокон для создания акварельного рисунка на поверхности свалянных по-мокрому изделий) спешу обрадовать:

 



МК Ренаты Краус состоятся 13,14 и 15 мая 2011 года в мастерской "Чарівної скрині".
Продолжительность МК - 6-7 часов (однодневный), стоимость занятия - 120 Евро, в стоимость занятия входят декоративные материалы (цветная шерсть, волокна), шерсть для основы картины необходимо иметь с собой (120-150г спокойных,"блеклых" оттенков, новозеландский кардочес).
Также с собой нужно взять: твердое хозяйственное мыло, москитную сетку, тюль размером ок 60х60 см (или мешок для стирки), "пупырку" - не икеевскую, воздушную, размером ок .60х120 см (должна дважды накрыть картину), два старых полотенца, хорошо впитывающих влагу - одно для рук (поменьше), второе - для сбора лишней воды (банное), пакеты для транспортировки влажных полотенец и картины, острые ножницы.
Для записи на МК пришлите свои ФИО, город постоянного проживания (для планирования начала занятий) и контактный телефон на адрес "Скрыни".

вівторок, 5 квітня 2011 р.

Дати та теми МК Пем де Ґрут

Остаточно узгоджено дати трьох майстер-класів Пем.






















Перший МК, що відбудеться 28 червня 2011 року буде присвячено вивченню образотворчих можливостей вовни  - "Малювання вовною" - застосування топсу, префелтів, пряжі та інших волокон для створення настінного пано (ці техніки можна успішно використовувати для створення будь-чого, пано обрали з міркувань економії часу та місця).

















Другий МК, що заплановано на 29 червня 2011 року
Пем пропонує присвятити створенню класичних або фантазійних головних уборів - використання шаблонної плівки, створення кольорових шарів (colour layering) та кольорових переходів. Декорування поверхні головних уборів клаптиками тканини, іншими дрібничками.
























На третьому МК, що пройде 30 червня 2011 року, 
усі учасники матимуть змогу опанувати навички зі створення тривимірних об"єктів з вовни за допомогою плівки-резерва. Певною мірою цей МК можна назвати продовженням МК зі створення головних уборів. Надання жорсткості виробам з вовни за допомогою молока. Навички з другого та третього МК стануть у пригоді для виготовлення будь-яких об"ємних речей, зокрема, сумок ;)

Всі три МК можуть бути відвідані незалежно, проте разом вони становлять певну логічну послідовність занять та інформації.

Вартість МК. 
УВАГА! Вартість матеріалів НЕ входить у вартість цього МК.
Відвідування одного заняття - 80 Євро,
відвідування двох занять - 140 Євро,
відвідування трьох занять - 180 Євро.


На заняття потрібно буде мати з собою кольорову вовну (топс), волокна для декору, шовкову тканину - однотонну, або з малюнком, або фарбовану вручну, трохи пряжі або інших ниток для декору, на МК з виготовлення головних уборів - декілька дрібничок на кшталт камінців, гілочок чи мушель для включення у виріб.
Звичайно, як завжди, не забудьте про захист свого одягу, пупирку (1х1,5 м), плівку для шаблонів для другого та третього МК, мило, розбризкувач (гумову грушу для валяння або пластикову пляшку з дірочками у кришці), гострі ножиці, рушники, сітку та пакети для перевезення вологого виробу та мокрих рушників.

неділя, 27 лютого 2011 р.

Тривають записи в групи на МК

Для всіх бажаючих опанувати мистецтво валяння, нагадую, що наразі тривають записи на МК, майстер-класи відбудуться після формування груп:
  • Тетяна Суліз. "Створення іграшок (сухе валяння, рухливі кінцівки, міміка)".
  • Діана Нагорна. МК з нуно-повсті  (палантин на шовку).
  • Діана Нагорна. МК з виготовлення сумки-котомки на шаблоні.
  • Світлана Кот,. Світлана Кот.  МК з виготовлення повстяних прикрас, аксесуарів та квітів.
  • Світлана Кот,. МК з виготовлення повстяних головних уборів.

Кароліна Арвіломмі. Давно відома та неповторна.















Фінляндія - одна з небагатьох країн, де вівчарство, здається, існувало завжди, разом з традиціями валяння та використання повстяних виробів у побуті. Природно, що в таких країнах популярність валяння не зростає так стрімко, як це відбувається, скажімо, в нас чи у сусідній Росії. Можливо, саме тому майстриня, що вже 17 років свого життя присвятила валянню і має всі підстави вважати себе за "гуру" у цьому ремеслі (адже її роботи вже давно прикрашають не лише особисті помешкання її земляків чи поціновувачів її стилю за кордоном, але й експозиції декількох мезеїв), проводить МК для всіх бажаючих зі створення справжнього великого килима (кожен робить свій!), виготовленням яких вона захоплюється останнім часом, всього за 265 Євро (4-денний МК, у вартість входить 5 ночей проживання, 4 дні МК та харчування протягом всього часу перебування)!





















Гадаю, немає  потреби  розповідати багато про Кароліну, адже краще за мене це можуть зробити її твори - оригінальні та впізнавані, побачивши які одного разу, не забудеш ніколи :)

Ось що каже про свою працю сама майстриня:

«...Валяння –  це такий «вільний» спосіб творчості, що формується швидше почуттями, ніж розрахунком. Повстяні вироби, що міцні  за структурою і дизайном, тонко й акуратно зваляні, мають високу художню цінність та довговічність. Якість - інший важливий аспект, і як й усе у виготтовленні повстяних виробів, вона досягається дотиками та інтуіцією, а не використанням заздалегідь відомої формули..."





















Мета МК - створити високохудожній, відносно великий та міцний виріб з кардочесаної вовни від первинної розкладки до повного завершення. Особлива увага приділятиметься контролю кольорів, дизайну та форми, без додаткового підрізання, підшивання чи використання фетрової голки.
Робота - це ваша власна ідея і форма, перекладені на вовну. Кожен учасник повинен підготуватися заздалегідь - мати кілька ідей, задумок перед початком МК. Це можуть бути малюнки, ескізи, матеріали для натхнення - фото, репродукції тощо.

Місце проведення - містечко Алеяс, 5 км від Риги, на березі живописної Даугави, у приватному секторі; проживання у 3-4 місних кімнатах, в кожній - ТВ, зручності. 2 приміщення для відпочинку, камінна зала, повноцінна кухня, закрита територія, баня, мангал.


Від себе додам, що чекала на цей МК 2 роки :)  І якби не певні справді непереборні обставини, що виникли останнім часом, обов"язково відвідала б цю унікальну зустріч.
Подробиці та перелік матеріалів російською мовою - поштою усім бажаючим, звертайтеся :)
Для бронювання місця потрібна 100% передоплата до 10 квітня 2011 року банківським переказом організаторам МК у Ризі. Тож не зволікайте, кількість місць, як і годиться - обмежена!

четвер, 24 лютого 2011 р.

МК Тетяни Суліз з виготовлення іграшок методом сухого валяння (голкою)

На численні прохання відвідувачів "Чарівної скрині" оголошується попередній запис на МК Тетяни Суліз з виготовлення іграшки з рухливими кінцівками методом сухого валяння, дата МК - 5 березня 2011 року, чудова нагода створити авторський подарунок своїй матусі, подрузі, сестрі чи бабусі :)

Кіт (автор - Тетяна Суліз)


На занятті разом з Тетяною Суліз Ви
  • пройдетеся всіма  видами вовни та спробуєте розібратися в її застосуванні  залежно від  поставленої задачі;
  • дізнаєтесь, як міміка може впливати на характер іграшки;
  • вивчатимете теорію і практику тонування виробів (вовна, пастель, олійні фарби), а також
  • дізнаєтесь про про поєднання валяння з валянням на каркасі, валянням по-мокрому та іншими видами рукоділля;
  • побачите, як можна застосовувати голку зі зворотними засічками
  • розберетеся с дзеркалом душі іграшки - її оченятами (коли краще використати готові та як персоналізувати їх фарбуванням, як самостійо їх створити)
  • спробуєте навчитись виконувати найскладніші завдання та виходити з будь-якого, на перший погляд, безвихідного становища!
Для участі у МК як і завжди потрібно буде внести передоплату, подробиці, а також перелік необхідних супутніх матеріалів для МК - в розсилці всім зареєстрованим учасникам після формування групи.

Кава, пиріжки та матеріали входять до вартості майстер-класу.
Чудова компанія та гарний настрій гарантовано!

Тривалість МК - 7-8 годин, вартість - 500 грн.
Кількість місць обмежена (8 осіб).
Для запису до числа учасників надішліть свої ПІБ та контактний телефон на адресу магазину.

МК Светланы Кот по изготовлению головных уборов. Предварительная запись.























"Женщина в шляпке не может не чувствовать себя красивой. А если она это чувствует, то почувствуют и все окружающие. Нет такой женщины, которой не идет шляпка, просто нужно правильно её подобрать, а ещё лучше, самой эту шляпку создать. Меня зовут Светлана Кот, и я делаю головные уборы из шерсти в технике "мокрого" валяния. А ещё я обучаю валянию головных уборов тех, кто хочет своими руками создавать шляпки.  Валяние необычайно увлекательный вид рукоделия. Всё больше людей во всём мире обучаются этой замечательной технике. Она настолько проста, что каждый желающий может освоить её всего за несколько занятий. Я обучаю и опытных мастеров и тех, кто только начинает валять и тех, кто никогда ничем подобным не занимался. Все, без исключения, покидают мой мастер-класс с головным убором, созданным собственноручно и по собственному эскизу."

Объявляется предварительная запись на Мастер-класс по валянию головных уборов от Светланы Кот http://shliapnitca.livejournal.com/ (г. Харьков).














МК состоится - 17-18 марта 2011г.  Количество мест ограничено.
Стоимость участия в МК (за 2 дня) - 1000 грн.  В стоимость входят материалы для валяния, раздаточный материал, легкий перекус + чай/кофе. Для записи отправьте письмо со своими ФИО, городом постоянного проживания и контактным телефоном на адрес "Чарівної скрині". Список необходимых сопутствующих материалов будет разослан всем зарегистрированным участникам после формирования групп.

ПРОГРАММА  МАСТЕР-КЛАССА  ПО  ВАЛЯНИЮ  ГОЛОВНОГО  УБОРА

1 день:
Теоретическая часть:
1.    Основы валяния, материаловедение, инструменты и приспособления для валяния головных уборов.
2.    Стили, фасоны и виды головных уборов.
3.    Как правильно подобрать головной убор.
4.    Расчёт и построение выкройки для изготовления шаблона.
5.    Приёмы декорирования валяных головных уборов.

Практическая часть:
1.    Создание эскиза головного убора.
2.    Выбор цветовой гаммы и подбор материалов.
3.    Валяние головного убора.

2 день: 
Практическая часть:
1.    Формование головного убора при помощи утюга.
2.    Обработка края.
3.    Изготовление декора для головного убора.

Теоретическая часть:
1.    Основные ошибки, допускаемые при валянии головных уборов.
2.    Реставрация валяных головных уборов.
3.    Уход за валяными головными уборами.

Продолжительность мастер-класса - 2 дня по 8 часов.
На мастер-классе Вы изготовите головной убор по своему эскизу. В подарок получите комплект из семи готовых шаблонов для валяния различных фасонов шляп. А также у Вас останется мячик-болванка, который вы сможете использовать в дальнейшем для изготовления головных уборов.

понеділок, 21 лютого 2011 р.

Фотозвіт з МК Інги Самушієне з валяння капців























5 та 6 лютого у нашій майстерні відбулися майсетр-класи з валяння капців літовської майстрині Інги Самушієне. Розмаїття фасонів, ідей та можливостей вовни, описані Інгою на заняттях надихнули учасниць і на власні на експерименти, результати яких сподіваємось побачити незабаром в чисельних ресурсах мережі :)













Кожен етап у Інги, від розкладки до валяння, має свої, якщо не секрети, то часом вивірені тонкощі, на самостійне відпрацювання яких пішли б роки наполегливої праці. Інга вчила нас не боятися відходити від так званих "канонів" у валянні, випробовувати нові техніки, поєднуати те, що на перший погляд здається непоєднуваним, експериментувати і не боятися схибити.. Зокрема, суттєвих змін зазнали наші уявлення про порядок, кількість та товщину шарів у розкладці, потрібну кількість води під час валяння, використання вовни різних порід овець та тоніни в одному виробі, колористику, використання латексу, екологічність та звалюваність певних видів вовни тощо. Відкрита до спілкування та обміну досвідом скарбниця досвіду, що не боїться наслідування та копіювання власних виробів - ось ознака Справжнього Майстра.


Отже, роботи початківців (точніше, учасниць першого МК для початківців):

















































































Та валяльщиць, що вже мають неабиякий досвід (учасниць другого, інформаційно поглибленого МК):
































































Якщо після перегляду цього звіту у Вас з"явилося нестримне бажання відвідати МК Інги Самушієне, надсилайте заявки для попереднього запису на адресу "Скрині" і ми обов"язково запросимо Інгу до нас ще не один раз!

середа, 16 лютого 2011 р.

МК Діани Нагорної - валяння сумки-котомки на шаблоні та сучасні технології нуно-повсті на прикладі шарфа.

Оголошується попередній запис в групи на МК Діани Нагорної. Попередні дати проведення всіх занять -  з 7 по 13 березня 2011 р. Остаточні дати МК буде зафіксовано після формування груп.
Цього разу Діана поділиться з учасниками МК секретами валяння сумки-котомки на шаблоні та власними надбаннями у валянні шарфів-палантинів на шовку (нуно-повсть) (2 різних МК).

МК "Сумка-котомка на шаблоні" (дводенний). Загальна тривалість МК - 13-14 годин.















План заняття:

Теоретична частина:
1. Побудова шаблону.
2. Способи  та важливість правильної розкладки вовни.
3. Моделювання конструкції майбутнього виробу, робота над формою.
4. Обговорення варіантів декору.

Практична частина:
Розкладка сумки, валяння, збирання сумки - кріплення ручки, вшивання підкладки, встановлення денця, фурнітура. Питання.

Вартість навчання - 1100 грн. (2 дні). Вартість матеріалів (вовна, шкіряна ручка, ніжки, денце, підкладка), окрім шифону, включено у вартість МК. Учасникам потрібно буде принести з собою відріз натурального шифону (шовку, крепдешину) 1м х1м та витратні матеріали (мило, "пупирку" тощо, подробиці - в розсилці всім зареєстрованим учасникам).

Для запису на МК надішліть листа на адресу "Чарівної скрині" з назвою МК, ПІБ, контактним телефоном та містом постійного проживання.

МК шарф-палантин. Одноденний МК, тривалість заняття - 5-7 годин.

Диана Нагорная Диана Нагорная Диана Нагорная

План заняття:
1. Знайомство зі зразками.
2. Дещо про гармонійне поєднання кольорів та їх загальну кількість в одній роботі.
3. Створення ескізу майбутнього виробу.
4. Розкладка. Способи та секрети.
5. Робота з декоративними волокнами. Як втриматись від спокуси викласти на виріб усе, що є у запасі та створити красиве, не перевантажене полотно.
6. Валяємо, полощемо, сушимо та приміряємо :)



Вартість навчання - 900 грн. Вартість матеріалів (вовна) включено у вартість МК. Учасникам потрібно буде принести з собою шматочки шовку чи шифону (до 0,5 м) та витратні матеріали (подробиці - в розсилці всім зареєстрованим учасникам).

Для запису на МК надішліть листа на адресу "Чарівної скрині" з назвою МК, ПІБ, контактним телефоном та містом постійного проживання.

субота, 12 лютого 2011 р.

Флісоманія - нові надходження у "Скрині"



















Кілька днів тому - нарешті! -  ми отримали першу поставку флісу. Враження словами не описати... Він вже є витвором мистецтва, і, на мій погляд, єдина його вада - це абсолютна нефункціональність. Якби не це, всі 5 мішків залишила б для себе, як люблять казати наші покупці "щоб було". Проте перше захоплення пройшло і постало питання - що ж з ним робити далі? Як працювати з цим скарбом?
Для невтаємничених, фліс - це назва синтетичної тканини або зрізаного килимом руна (вовни) тварини. Про синтетику ми забудемо, а поговоримо сьогодні (як завжди :) ) про нашу улюблену вовну.
Фліс сьогодні цікавитиме нас насамперед як матеріал для валяння, адже за останній рік його популярність досягла небачених висот. Отже, спробуємо трошки розібратися в класифікації. Стаття не претендує на вичерпність, проте, може комусь стати у пригоді.
Сьогодні ми вже знаємо, що у розведенні овець існує кілька напрямків, коли породи виводяться з конкретною метою отримати від тварини молоко, вовну, шкіру або м"ясо. Існують унікальні породи (наприклад, Ґотланд), що добре зарекомендували себе відразу у кількох "номінаціях". Отже, вовна різних порід овець має різні властивості - товщину волокна, довжину пасма, завиток, пружність, блиск, придатність для валяння, міцність. Напевне, це ще не всі ознаки, проте наразі достатньо. Зауважимо, що старі породи, зазвичай, дають вовну, більш придатну для валяння, ніж відносно "молоді", адже останнім часом зусилля селекціонерів напрямлені здебільшого на покращення м"ясо-молочних властивостей порід. Окрім відмінностей між породами, звичайно ж, існують відмінності географічні та так би мовити "людський фактор". Йдеться про те, що вівці однакової породи, вирощені в різних куточках планети  матимуть різну за властивостями вовну внаслідок певних відмінностей у раціоні, кліматі та догляді. Та й в одного господаря, з однієї отари завжди є кращі та гірші особини. Та й це ще не все. Вовна навіть з однієї вівці, але зістрижена з різних ділянок її маленького овечого тіла матиме також різний вигляд, товщину, довжину, властивості та - про це ми ще поговоримо - забрудненість. Після стрижки вовну, залежно від її призначення, сортують, відділяючи найцінніші за властивостями частині  від інших, або ж цілою "ковдрою" відправляють на подальш у переробку (миють, чешуть, прядуть тощо).
Залежно від регіону походження, догляду  та чистоти луків, на яких випасалася худоба, зістрижена вовна буде містити більшу чи меншу кількість рослинного сміття та екскрементів. Проте головне, що до того, як вовну промиють, вона містить значну кількість ланоліну (це речовина, що викликає алергію в тих, у кого вона є на вовну, зовсім не містить ланоліну шерсть альпаки, тому якщо є нестримне бажання валяти чи носити повстяні речі, не обминайте її увагою! ) та інших хімічних речовин, що прискорюють звалювання навіть без мила (лише з гарячою водою).
Таким чином, можна скласти таку грубу класифікацію фліса:
- за породою (тут - всі характеристики від кольору, м"якості до товщини та блиску);
- за регіоном походження (від цього залежить і природна чистота флісу, внаслідок певних традицій догляду за худобою, що склалися в регіоні, і придатність його для валяння, адже в країнах з  м"яким кліматом вівці весь рік проводять на свіжому повітрі, що нівелює відмінності у флісі, зістриженому восени та навесні - вівці, що провели всю зиму в приміщенні навесні не зможуть порадувати нас розкішним руном);
- за якістю первинної обробки (ціле руно зі сміттям та ексрементами чи відібрані відносно чисті ділянки);
- за ступенем обробки (митий чи не мититй). Митий у промислових умовах фліс з розкішної "шуби" перетворюється на ворох сплутаних шматків вовни, серед яких трапляються окремі локони чи пасма. Митий вручну фліс порадує тих, хто не переносить стійкого овечого запаху, адже у порівнянні з немитим флісом він майже не пахне. Акуратно вимитий вручну фліс зберігає свою структуру (локони й пасма), лише суттєво змінює колір - стає чистим :)

Аби вимити фліс (що зовсім необов"язково для валяння, проте необхідно для, скажімо, фарбування), його потрібно залити дуже гарячою водою з підручним засобом для миття жирного посуду  (у відрі чи неширокому тазу, аби вода не охолола швидко), акуратно, за допомогою палиці занурити всі його частини у воду. Дочекатися, коли вода повністю охолоне і акуратно злити її. Ланолін розчиняється лише у гарячій воді, це повільний процес, тому поспішати не треба. Залежно від ступеня забрудненості води, яку Ви злили, цей етап повторюється від 2 до потрібної кількості разів, щоразу концентрацію миючого засобу можна зменшувати, останній раз замінивши на спеціальний засіб для прання вовни. Для полоскання, також без зайвих рухів, у воду можна додати трохи харчового оцту.

Велика заочна подяка Ользі Казанцевій за її щедрий дар - початкові інструкції по роботі з флісом з семінару Хейді Греб та фотографії з описами її власних експериментів.

четвер, 10 лютого 2011 р.

Свій до свого по своє :) Діана Нагорна. Ви її ще не знаєте?


Харків"янка, Діана сьогодні - взірець не лише для нас, українок, але й для майстринь з усього світу, що вже створили собі ім"я за довгі роки копіткої праці, взірець професійного підходу до повсті. Створюючи ужиткові речі, вона доходить до найглибших основ технології та вивчає усі тонкощі промислової підготовки виробів до використання, аби надати їм, крім природно властивого шарму штучної, створеної вручну в одиничному екземплярі речі, ще й витривалості та естетики, властивої речам серійного, промислового виробництва. І це - готовий рецепт створення дійсно досконалих з точки зору такого поєднання речей, адже промислова фурнітура у кожному виробі  Діани перебуває у чарівному симбіозі з самим об"єктом, буде це чобіт, сумка чи шапка. Розглядаючи Діаніни твори, Ви  ніколи не згадаєте образливе для кожного майстра слово "самопал", що ще за часів Радянського Союзу стало синонімом "темної сторони" хенд-мейда, а сьогодні промовисто заповняє собою сотні крамниць по всьому світу.
Професійність підходу відчувається у кожній дрібничці - від ретельно продуманої функціональності, до власного логотипу, витисненого на устилці взуття. Власний дизайн не лише творів, але й упаковки, адже подача виробів  - це також надзвичайно важливий етап втілення початкової ідеї твору, примушує потенційних покупців та досвічених майстринь затамовувати подих та "знімати капелюха" перед цією молодою, цілеспрямованою, тендітною та усміхненою дівчиною.
Саме завдяки витраченому часу, зусиллям, шаленій працездатності, нескінченному творчому пошуку та запальному ентузіазму Діани, сьогодні ми вже можемо пишатися, що в нас є така землячка, адже ще зовсім трохи, і зірка Діани, я впевнена,  засяє на весь світ.

середа, 9 лютого 2011 р.

МК Світлани Кот зі створення оригінального комплекта з намиста (або кольє), сережок та брошки-квітки





Оголошується попередній запис в групу на МК Світлани Кот, що відбудеться 19 березня 2011 року.

Програма МК.
  1.  Різні види прикрас, які можна створити з застосуванням технік "мокрого" та сухого валяння.
  2. Матеріали, інструменти, фурнітура тощо для виготовлення прикрас в техніці "мокрого" валяння. 
  3. Виготовлення повстяних намистин різної форми в техніці "мокрого" валяння. Учасники навчаться виготовляти намистини круглої, овальної та каплеподібної форми. Кожен учасник самостійно виготовить необхідну кількість намистин для власного намиста (кольє) та сережок.
  4. Виготовлення квітів у техніці "мокрого" валяння. Демонстрація різних способів розкладки вовни для виготовлення повстяних квітів. Демонстрація виготовлення квітів маку, шипшини, лілії, кали, півонії, хризантеми. Секрети фарбування готових повстяних квітів у мікрохвильовій печі. Надання форми пелюсткам за допомогою допоміжних речовин та предметів. Самостійне виготовлення квітів для власних прикрас, кріплення тичинок, намистин, декорування бісером, кріплення застібки.
  5. Використання готового фетру у прикрасах. Виготовлення листочків для прикрас з готових аркушів фетру.
  6. Демонстрація швидкого та якісного валяння шнурів з вовни, використання шнурів для створення прикрас. Самостійне валяння шнурів (за потребою чи бажанням).
  7. Заключний етап - збирання прикрас, кріплення фурнітури.

Тривалість МК - 8 годин з короткою перервою. На занятті кожен учасник створює кольє чи намисто, сережки та брошку. Найвправніші встигнуть створити кілька варіантів квітів, за бажанням - браслет.
Вартість МК - 500 грн. У вартість включено всі необхідні матеріали (вовну, волокна для декорування, фетр, фарби), фурнітуру (застібки, швензи, піни, вощений шнур, основи для кольє, біжутерний дріт, кам"яну крошку, бісер, намистини). Якщо у Вас є намистини, які Ви б хотіли використати у створюваному комплекті, візьміть їх з собою на заняття. Також Ви можете взяти з собою ґудзики, аби побачити, як їх можна використовувати у створенні прикрас.

Для реєстрації на МК необхідно надіслати листа на адресу „Чарівної скрині”  з вказанням міста постійного проживання, ПІБ та контактного телефону. Перелік усіх необхідних супутніх матеріалів кожен зареєстрований учасник отримає заздалегідь у розсилці після формування груп.



понеділок, 7 лютого 2011 р.

Фотозвіт з МК Наталії Гамоліної.

Робота, створена учасницею МК Наталії Гамоліної

















Мистецтво створювати затишні, естетичні та функціональні повстяні речі дуже активно розвивається в Україні, свідоцтвом цього є популярність майстер-класів з різних технік валяння. Як обрати "свого" майстра? Зауважимо, що митець та хороший викладач - як кажуть в Одесі - це дві великі різниці. Смак щодо дизайну та колористики розвивається з досвідом, його неможливо передати на майстер-класі, нехай навіть тривалому, тому обираючи собі "гуру", звертайте увагу не лише на його роботи та саморекламу, але й на відгуки щодо проведених МК. Чи повертаються до цього майстра учні? Чи вони відвідують один МК і шкодують витрачених грошей та часу, так і не захопившись валянням? Наталя Гамоліна - яскравий приклад людини, що здатна передати весь накопичений досвід, аби Ви не пошкодували ані часу, ані грошей і підтвердженням того є прихильність до неї її учнів, що не обмежуються відвідинами лише одного МК. Прагнучи показати якомога більше, майстриня пропонує створювати на заняттях вироби, які поєднують в собі кілька варіантів оздоблення, аби кожна учениця змогла на практиці набути навичок у декоруванні повстяних виробів різними способами, тому кінцевий результат може бути дещо дивним з точки зору дизайну, проте надзвичайно інформативним для його авторки з точки зору навчання. Опановуючи основні прийоми роботи з непряденою вовною та декоративними волокнами, кожна учениця пускається у власну подорож, де вже все залежить від її хисту, працездатності та особистого смаку. З часом та досвідом приходить і винахідливість, коли до багатьох хитрощів та секретів можна дійти самостійно, відкрити їх для себе власною працею та експериментами, не шукаючи чужих підказок. Ну а вже на наступному етапі з"являється свій, особистий "почерк", оригінальний та впізнаваний і потреба у копіюванні та наслідуванні майстрів сходить нанівець, адже повсть - унікальний матеріал, що відкриває необмежені простори для фантазії.

22 та 23 січня у майстерні "Чарівної скрині" відбулися (вже вдруге) МК Наталії Гамоліної з тонкого войлоку на прикладі створення шарфів та МК з валяння головних уборів. Основи розкладки, моделювання та розмаїття варіантів оздоблення, створення форми, валяння на шаблоні та формування рівного краю - всі ці знання знадобляться кожному, хто лише починає свій творчий шлях у валянні. Докладний звіт про свої МК Наталя розмістила у своєму ЖЖ, я ж пропоную Вам ознайомитись з кінцевими результатами роботи учасниць МК.


Робота, створена учасницею МК Наталії Гамоліної














Робота, створена учасницею МК Наталії Гамоліної

Робота, створена учасницею МК Наталії Гамоліної

Роботи, створені учасницями МК Наталії Гамоліної